Bebr[a]s

Starptaustisks loģiskās domāšanas konkurss 5.-12. klašu skolēniem.

Par konkursu

Ik novembri vairāk nekā 1.3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus. Turklāt mēs ticam, ka nevis vienkārši uzdevumus, bet uz:Devumus nākotnei.

Bez programmēšanas

Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā.

Aizraujoši uzdevumi

Uzdevumi iepazīstina ar informātikas pamatprincipiem, neizmantojot specifiskus terminus.

Galvenais ir piedalīties

Informātika ir svešvaloda, kuru vērts iepazīt katram. Ne visi tajā būs eksperti, tomēr ikviens spēj to izprast.

Bebr[a]s 2018 rezultāti

Lai atrastu sevi sarakstā, izmantojiet meklēšanu ar taustiņu kombināciju ctrl+f un ievadot savu unikālo ID numuru. Gadījumā, ja esat to aizmirsuši, sazinieties ar mums mija.zaluksne@visma.com, norādot vārdu, uzvārdu, skolu un klasi.

Tiem, kuri sarakstā atzīmēti ar zaļo krāsu - apsveicam! Jūs esat iekļuvuši konkursa 2. kārtā. Ja nesaņemat e-pastu, lūdzu, sazinieties ar mums uz: mija.zaluksne@visma.com.

Otrās kārtas rezultāti:

 

Bebr[a]s 2017 pirmās kārtas uzdevumi un atbildes:

Balvas

Katrā vecuma grupā trīs dalībnieki ar labākajiem rezultātiem, saņems aizraujošas balvas košākai ikdienai:

1. vieta

Pixel kit

programmē gaismas un veido savas spēles, animācijas un mākslas darbus.

2. vieta

SLR kamera

uzbūvē pats savu fotoaparātu.

3. vieta

Retro radio

izproti, kā strādā radio, pats to saliekot kopā un iedarbinot.

Ieteikumi

Lai kļūtu vēl labāki un interesantāki - priecāsimies, ja padalīsieties ar saviem ieteikumiem, kas radās pēc šī gada konkursa!

Mums ir nepieciešama Jūsu piekrišana

 

Bebr[a]s stāsts

Kādēļ mācīties informātiku? Kā ieinteresēt par to? Jautājumi, par kuriem domājot, Viļņas Universitātes profesorei Valentīnai Dagienei radās Bebr[a]s konkursa ideja. Jau nākamajā gadā notika izmēģinājuma konkurss Viļņā un tā veiksmīgie rezutāti rosināja ideju popularizēt arī ārpus Lietuvas robežām.

Ārvalstu kolēģiem tik ļoti iepatikās konkursa ideja, ka Bebr[a]s nu jau ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā. 2015. gadā konkurss notika 49 valstīs, izaicinot vairāk nekā 1.3 miljonus dalībnieku.

Latvijā pirmais konkursa idejai noticēja un par to iedegās Latvijas Universiātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, kas sāka konkursa organizēšanu 2005. gadā. Pēc tam, rūpes par to, lai konkurss notiktu, pārņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Būtisku ieguldījumu konkursa sistēmas izveidošanā sniedzis un joprojām sniedz arī viņas skolnieks, nu jau pieredzējušais programmētājs Mārtiņš Balodis.

Kopš 2016. gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa VISMA. Visa pamatā: ticība, ka gan uzņēmumu, gan valsts, gan sabiedrības un indivīdu ilgtspējīgas attīstības stūrakmens ir izglītība.

Dalies ar šo lapu: