Bebr[a]s

Starptautisks informātikas konkurss 5.-12. klases skolēniem no 6. līdz 17. novembrim

Par konkursu

Ik novembri vairāk nekā 1.3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus. Turklāt mēs ticam, ka nevis vienkārši uzdevumus, bet uz:Devumus nākotnei.

Bez programmēšanas

Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā.

Aizraujoši uzdevumi

Uzdevumi iepazīstina ar informātikas pamatprincipiem, neizmantojot specifiskus terminus.

Galvenais ir piedalīties

Informātika ir svešvaloda, kuru vērts iepazīt katram. Ne visi tajā būs eksperti, tomēr ikviens spēj to izprast.

Kā piedalīties?

Bebr[a]s konkursā var piedalīties gan ar klasi, gan individuāli, piesakoties līdz 5. novembrim:

Skolēni piesakās individuāli,
aizpildot pieteikuma formu

Reģistrācija ir noslēgusies

Skolotājs dalībai konkursā piesaka visu klasi un organizē tā norisi informātikas stundas laikā

Reģistrācija ir noslēgusies!

Šogad piedāvājam jaunu iespēju - iesaistās arī skolotāji un pieaugušie, ne tikai jūtot līdzi skolēniem, bet arī pašiem pārbaudot savus spēkus, risinot dažādu grūtibas pakāpju uzdevumus

Reģistrācija ir noslēgusies!*

*piedalīšanās notiek prieka pēc - konkursa 2. kārtā piedalās tikai skolēni.

ikona

Visi, kas reģistrējušies saņems saiti uz konkursa vietni, kurā no 6. līdz 17. novembrim būs pieejami uzdevumi. Šajā laika posmā dalībnieki var izvēlēties sev ērtāko brīdi, lai tos izpildītu.

ikona

Ņem vērā - katram dalībniekam ir dotas 35 minūtes uzdevumu paveikšanai. Laika atskaite sākas, tiklīdz atver pirmo uzdevumu.

ikona

Skolēni ar labākajiem rezultātiem tiks aicināti piedalīties konkursa otrajā kārtā un apbalvošanas ceremonijā. Norises vieta un laiks tiks precizēts.

Neskaidrību gadījumā rakstiet visma@visma.lv vai zvaniet 67116211. Konkursa nolikums ir pieejams ŠEIT.

Balvas

Katrā vecuma grupā trīs pretendenti ar labākajiem rezultātiem, saņems lieliskas balvas, kas piešķirs jaunas krāsas ikdienai:

1. vieta

Virtuālās realitātes brilles - lai piedzīvotu visu ko sirds kāro!

2. vieta

Ar mobilo ierīci vadāma papīra lidmašīna - bērnības prieki pavisam jaunā līmenī!

3. vieta

Mobilā telefona projektors - aiziet, kino vakars ar draugiem!

Bebr[a]s stāsts

Kādēļ mācīties informātiku? Kā ieinteresēt par to? Jautājumi, par kuriem domājot, Viļņas Universitātes profesorei Valentīnai Dagienei radās Bebr[a]s konkursa ideja. Jau nākamajā gadā notika izmēģinājuma konkurss Viļņā un tā veiksmīgie rezutāti rosināja ideju popularizēt arī ārpus Lietuvas robežām.

Ārvalstu kolēģiem tik ļoti iepatikās konkursa ideja, ka Bebr[a]s nu jau ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā. 2015. gadā konkurss notika 49 valstīs, izaicinot vairāk nekā 1.3 miljonus dalībnieku.

Latvijā pirmais konkursa idejai noticēja un par to iedegās Latvijas Universiātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, kas sāka konkursa organizēšanu 2005. gadā. Pēc tam, rūpes par to, lai konkurss notiktu, pārņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Būtisku ieguldījumu konkursa sistēmas izveidošanā sniedzis un joprojām sniedz arī viņas skolnieks, nu jau pieredzējušais programmētājs Mārtiņš Balodis.

Kopš 2016. gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa VISMA. Visa pamatā: ticība, ka gan uzņēmumu, gan valsts, gan sabiedrības un indivīdu ilgtspējīgas attīstības stūrakmens ir izglītība.