Doties uz galveno

Cik izmaksā vārdi "izrakstiet rēķinu"?

Divi vienkāršie vārdi “izrakstiet rēķinu” bieži ir noslēgums garām un sarežģītām pārrunām, mārketinga aktivitātēm, produkta ražošanai. Tāpēc bieži uz rēķinu izrakstīšanas un tam sekojošo maksājumu aprites procesu skatās kā uz kaut ko, kam vairs nav vērts pievērst uzmanību un, kas notiek it kā “pats no sevis”.  Tomēr rūpīgāk analizējot procesā iesaistīto cilvēku skaitu un tam […]

Divi vienkāršie vārdi “izrakstiet rēķinu” bieži ir noslēgums garām un sarežģītām pārrunām, mārketinga aktivitātēm, produkta ražošanai. Tāpēc bieži uz rēķinu izrakstīšanas un tam sekojošo maksājumu aprites procesu skatās kā uz kaut ko, kam vairs nav vērts pievērst uzmanību un, kas notiek it kā “pats no sevis”.  Tomēr rūpīgāk analizējot procesā iesaistīto cilvēku skaitu un tam patērēto laiku, ir redzams, kas šeit ir vieta nozīmīgiem efektivitātes uzlabojumiem.

Maksājuma apstrādes process

Vairumā uzņēmumu saņemtie rēķini tiek ievadīti finanšu uzskaites sistēmā. Kas pienāk to maksāšanas termiņš, grāmatvedis apmaksu veic internetbankā un, kad apmaksa veikta, to reģistrē finanšu uzskates sistēmā, veicot grāmatojumus. Aplūkojot katru rēķinu atsevišķi, laika patēriņš nešķiet liels, tomēr tā kā vairums uzņēmumu nedēļā apstrādā vairākus simtus pavadzīmju, kopējais laika patēriņš izrādās ievērojams.

Populārākie