Doties uz galveno

Uzdevums: Auto būve

Bebr[a]s uzdevums 9.-10. klašu skolēniem.

Šis uzdevums radīts algoritmiskās un loģiskās domāšanas konkursam Bebr[a]s. Vai spēsi atrast pareizo atbildi?

Mišelam pieder automašīnu ražošanas rūpnīca, kurā strādā trīs komandas, kas atbild par trīs dažādiem uzdevumiem. Viena komanda uzbūvē motoru, otra komanda veido automašīnas virsbūvi, bet trešā komanda krāso automašīnu. 

Lai uzbūvētu automašīnu, vispirms ir jāuzbūvē dzinējs, pēc tam jāpabeidz autoā virsbūve un, visbeidzot, tas jākrāso.

Katrs no trīs uzdevumiem aizņem 90 minūtes. Tāpēc, izpildot vienu uzdevumu pēc otra, Mišels domāja, ka viņiem būtu nepieciešamas 90 x 3 = 270 minūtes vienaas  automašīnas uzbūvēšanai. Attēlā parādīta Mišela ideja.

Tomēr viens no strādniekiem ieteica ātrāku veidu, kā uzbūvēt automašīnas, liekot darboties dažādām komandām vienlaicīgi. Piemēram, viena komanda var krāsot vienu automašīnu, kamēr cita komanda būvē dzinēju no citas automašīnas.

Uzdevums

Strādājot pēc iespējas ātrāk, ik pēc cik minūtēm rūpnīca spēs uzražot jaunu automašīnu?

Atbilžu varianti

A) Ik pēc 150 minūtēm
B) Ik pēc 30 minūtēm
C) ik pēc 120 minūtēm
D) Ik pēc 90 minūtēm

Paturi kursoru virs Bebra attēla un
uzzini atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]