Doties uz galveno

Uzdevums: Saplēstā kaklarota

Bebr[a]s uzdevums 10.-11. klašu skolēniem.

Šoreiz piedāvājam risināt uzdevumu, kas Bebr[a]s konkursā paredzēts 10.-11.klašu skolēniem.

Bebram Andrejam ir kaklarota, kurā pērlītes sakārtotas šādā secībā: rombveida lodīte, kvadrātveida lodīte, apaļas formas lodīte, un atkal rombveida lodīte, kvadrātveida formas lodīte, apļa formas lodītes un tā tālāk. Kaklarotas pērlīšu secība parādīta attēlā.

Kaklarota satur nepāra skaitu pērlīšu.

Andrejs vispirms izņēma kaklarotas vidējo lodīti, tādējādi iegūstot divas īsākas kaklarotas – vienu kaklarotu ar pāra skaitu pērlīšu un vienu nepāra garuma kaklarotu. Kreisajā pusēesošo kaklarotu Andrejs nolika malā. Viņš turpināja sadalīt kaklarotu, atkārtojot tās  pašas darbības vel trīs reizes: katru reizi izņemot lodīti no vidus, iegūstot divas īsākas kaklarotas ar nepāra skaitu pērlīšu un atstājot malā kreisajā pusē esošo kaklarotu.

Uzdevums

Ir zināms, ka beigās Andrejam rokās paliek tikai zilā rombveida lodīte. Kādas bija pērlītes, kuras viņš noņēma no kaklarotas un kādā secībā tās bija?

Atbilžu varianti

Paturi kursoru virs Bebra attēla un
uzzini atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]