Par konkursu

Bebr[a]s ir pasaulē lielākais informātikas un loģiskās domāšanas izaicinājums. Ik novembri teju 3 miljoni skolēnu no vairāk nekā 56 valstīm visā pasaulē piedalās Bebr[a]s konkursā.

Bebr[a]s ir vienīgais ārpusskolas aktivitāšu konkurss, kam nav nepieciešamas speciālas priekšzināšanas, tādēļ piedalīties aicināts ikviens skolēns, neatkarīgi no sekmēm. Konkursa laikā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus, kas interesantā veidā prezentē dažādus informātikas pamatprincipus un teorijas.

Konkursu Latvijā organizē vadošais ziemeļvalstu IT uzņēmums "Visma". Tas ir viens no veidiem, kā varam palīdzēt programmēšanas izglītībai un radīt ticību jauniešos savām spējām jau skolas laikā.

Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas programmēšanas zināšanas

Bez
programmēšanas

Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā.

Uzdevumi iepazīstina ar informātikas pamatprincipiem

Aizraujoši
uzdevumi

Uzdevumi iepazīstina ar informātikas pamatprincipiem, neizmantojot specifiskus terminus.

Piedalīšanās ir bez maksas

Galvenais ir
piedalīties

Piedalīšanās ir bez maksas, turklāt uzdevumu pildīšana aizņem vien 35 minūtes. Konkursa vietu un laiku var brīvi izvēlēties - tas notiek individuāli pie datora.

Balvas

1. vieta

ARDUINO UNO R3 Plus kit

Izglītojošs konstruktora komplekts, kas iepazīstina ar elektronikas un programmēšanas principiem. Dažādi radoši projekti sākot ar elektronikas pamatiem, līdz pat sarežģītākiem projektiem, kas ļauj kontrolēt fizisko pasauli ar sensoru un izpildmehānismu palīdzību.
2. vieta

ARDUINO UNO R3 Starter kit

Izglītojošs konstruktora komplekts, kas iepazīstina ar elektronikas un programmēšanas principiem. Dažādi radoši projekti elektronikas pamatu apgūšanai.

3. vieta

ARDUINO UNO R3 Basic Starter Kit

Izglītojošs konstruktora komplekts, kas iepazīstina ar elektronikas un programmēšanas principiem. Dažādi aizraujoši projekti viedo ķēžu veidošanai.

Iepriekšējo gadu uzdevumu materiāli ar atbildēm šeit.

 

Uzzini konkursa jaunumus
pirmais - seko Bebr[a]s
Facebook!

Organizators


Informatīvais partneris


Bebras informatīvais partneris - StartIT

Sadarbības partneris


Bebras informatīvais partneris - StartIT