Bebr[a]s

Starptautisks informātikas konkurss 5.-12. klases skolēniem

Izaicini sevi!

Tavs uz:Devums rītdienai

Par konkursu

Ik novembri vairāk nekā 1.3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus. Turklāt mēs ticam, ka nevis vienkārši uzdevumus, bet uz:Devumus nākotnei.

ikona

Bez programmēšanas

Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā.

ikona

Aizraujoši uzdevumi

Uzdevumi iepazīstina ar informātikas pamatprincipiem, neizmantojot specifiskus terminus.

Galvenais ir piedalīties

Informātika ir svešvaloda, kuru vērts iepazīt katram. Ne visi tajā būs eksperti, tomēr ikviens spēj to izprast.

Kā piedalīties?

Bebr[a]s konkursā var piedalīties gan ar klasi, gan individuāli:

ikona

Skolēni piedalās individuāli,
iepriekš aizpildot pieteikuma formu

Pieteikties individuāli
ikona

Skolotājs dalībai konkursā piesaka visu klasi un organizē tā norisi informātikas stundas laikā.

Pieteikt savu klasi

Konkursā skolēni tiks sadalīti četrās vecuma grupās: 5.-6. klase, 7.-8. klase, 9.-10. klase, 11.-12. klase.
Visi, kas reģistrējušies saņems saiti uz konkursa vietni, kurā no 17. līdz 23. novembrim būs pieejami uzdevumi. Šajā laika posmā dalībnieki var izvēlēties sev ērtāko brīdi, lai tos izpildītu. Ņem vērā - katram dalībniekam ir dotas 45 minūtes uzdevumu paveikšanai. Laika atskaite sākas, tiklīdz atver pirmo uzdevumu.

Skolēni ar labākajiem rezultātiem tiks aicināti piedalīties konkursa otrajā kārtā un apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies 2017.gada 21. janvārī, Rīgā, RTU Inženierzinātņu vidusskolā.

*Pieteikties iespējams līdz š.g. 14.novembrim. Neskaidrību gadījumā rakstiet visma@visma.lv vai zvaniet 67116211.
Skatīt konkursa nolikumu.

Balvas

Katrā vecuma grupā trīs pretendenti ar labākajiem rezultātiem, saņems lieliskas balvas, kas noderēs ikdienā vai padarīs to mazliet košāku:

1. vieta

Ūdensizturīga Action kamera, lai notvertu piedzīvojumus.

skanda foto

2. vieta

Bluetooth skanda, lai pasākumos draugu lokā vienmēr līdzi būtu mūzika.

jaudas banka foto

3. vieta

Jaudas banka, lai Tavas ierīces vienmēr būtu gatavas darbam.

Bebr[a]s stāsts

Kādēļ mācīties informātiku? Kā ieinteresēt par to? Jautājumi, par kuriem domājot, Viļņas Universitātes profesorei Valentīnai Dagienei radās Bebr[a]s konkursa ideja. Jau nākamajā notika izmēģinājuma konkurss Viļņā un tā veiksmīgie rezutāti rosināja ideju popularizēt arī ārpus Lietuvas robežām.

Ārvalstu kolēģiem tik ļoti iepatikās konkursa ideja, ka Bebr[a]s nu jau ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā. 2015. gadā konkurss notika 49 valstīs, izaicinot vairāk nekā 1.3 miljonus dalībnieku.

Latvijā pirmais konkursa idejai noticēja un par to iedegās Latvijas Universiātes pētnieks Mārtiņš Opmanis, kas sāka konkursa organizēšanu 2005. gadā. Pēc tam, rūpes par to, lai konkurss notiktu, pārņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Būtisku ieguldījumu konkursa sistēmas izveidošanā sniedzis un joprojām sniedz arī viņas skolnieks, nu jau pieredzējušais programmētājs Mārtiņš Balodis.

Kopš 2016. gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa VISMA. Visa pamatā: ticība, ka gan uzņēmumu, gan valsts, gan sabiedrības un indivīdu ilgtspējīgas attīstības stūrakmens ir izglītība.