Bebr[a]s

Starptautisks informātikas konkurss 5.-12. klases skolēniem

Tavs uz:Devums rītdienai

Par konkursu

Ik novembri vairāk nekā 1.3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus. Turklāt mēs ticam, ka nevis vienkārši uzdevumus, bet uz:Devumus nākotnei.

ikona

Bez programmēšanas

Lai piedalītos konkursā, nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā.

ikona

Aizraujoši uzdevumi

Uzdevumi iepazīstina ar informātikas pamatprincipiem, neizmantojot specifiskus terminus.

Galvenais ir piedalīties

Informātika ir svešvaloda, kuru vērts iepazīt katram. Ne visi tajā būs eksperti, tomēr ikviens spēj to izprast.

Ieteikumi

Lai kļūtu vēl labāki un interesantāki - priecāsimies, ja padalīsies ar saviem ieteikumiem, kas radās pēc šī gada konkursa!

Rezultāti

Esam no sirds priecīgi ziņot, ka pirmās kārtas rezultāti ir apkopoti! Lepnums par katru no jums, kurš centās un pildīja uzdevumus!

SVARĪGI! Atverot failu, visvieglāk sevi atradīsi, izmantojot pogu kombināciju "Ctrl"+"F" (atvērsies logs, kurā vari sevi meklēt pēc vārda vai uzvārda, kādu norādīji konkursā). 
Gadījumā, ja sevi nevari atrast - pārbaudi vai nelielā satraukuma dēļ, neesi pildījis zemākas vai augstākas klases uzdevumus!

 

Ņemot vērā, ka daudzi no jums pauda vēlmi redzēt konkursa uzdevumu pareizās atbildes, nolēmām dalīties arī ar tām!

5.-6. klases uzdevumi

7.-8. klases uzdevumi

9.-10. klases uzdevumi

11.-12. klases uzdevumi

Uz tikšanos 2. kārtā - 21. janvārī, RTU Inženierzinātņu vidusskolā!

Balvas

Katrā vecuma grupā trīs pretendenti ar labākajiem rezultātiem, saņems lieliskas balvas, kas noderēs ikdienā vai padarīs to mazliet košāku:

1. vieta

Ūdensizturīga Action kamera, lai notvertu piedzīvojumus.

skanda foto

2. vieta

Bluetooth skanda, lai pasākumos draugu lokā vienmēr līdzi būtu mūzika.

jaudas banka foto

3. vieta

Jaudas banka, lai Tavas ierīces vienmēr būtu gatavas darbam.

Bebr[a]s stāsts

Kādēļ mācīties informātiku? Kā ieinteresēt par to? Jautājumi, par kuriem domājot, Viļņas Universitātes profesorei Valentīnai Dagienei radās Bebr[a]s konkursa ideja. Jau nākamajā notika izmēģinājuma konkurss Viļņā un tā veiksmīgie rezutāti rosināja ideju popularizēt arī ārpus Lietuvas robežām.

Ārvalstu kolēģiem tik ļoti iepatikās konkursa ideja, ka Bebr[a]s nu jau ir kļuvis par lielāko ārpus-programmas aktivitāti informātikas izglītības jomā. 2015. gadā konkurss notika 49 valstīs, izaicinot vairāk nekā 1.3 miljonus dalībnieku.

Latvijā pirmais konkursa idejai noticēja un par to iedegās Latvijas Universiātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, kas sāka konkursa organizēšanu 2005. gadā. Pēc tam, rūpes par to, lai konkurss notiktu, pārņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolotāja Elma Rudzīte. Būtisku ieguldījumu konkursa sistēmas izveidošanā sniedzis un joprojām sniedz arī viņas skolnieks, nu jau pieredzējušais programmētājs Mārtiņš Balodis.

Kopš 2016. gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa VISMA. Visa pamatā: ticība, ka gan uzņēmumu, gan valsts, gan sabiedrības un indivīdu ilgtspējīgas attīstības stūrakmens ir izglītība.