Doties uz galveno

Arī VISMA ēnojas — otro gadu pēc kārtas populārākā profesija ir programmētājs

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

cof

2018. gada 14. februārī visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA. Kā parasti ēnoti tika arī Visma programmētāji.

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Šī gada ēnas viennozīmīgi nosliecās par labu programmētāju profesijai

Pie mums viesojās septiņas ēnas – 6. – 11. klašu skolēni no dažādām Latvijas skolām. Sākumā skolēni iepazinās ar uzņēmumu un tā darbības jomu, bet vēlāk izstrādes direktore Valērija Makijenko interaktīvi dalījās ar savu pieredzi, redzējumu, izpratni par programmētāja ikdienu un būtību. Mudinājām jauniešus pieteikties praksē, izmēģināt savus spēkus, zināšanas un likt tās lietā. Nekautrēties, uzdrošināties un būt atvērtiem jaunām idejām, izprast nākotnes redzējumus un saredzēt tajā visā sevi.

Ēnas pievienojās pašapkalpošanās portāla HoP komandai Jura Greitāna un Raimonda Mališeva vadībā. Tika stāstīts un rādīts kā notiek ikdienas darbs pie HoP veidošanas:

– kā rakstām kodu,
– kā testējam,
– kā mūsu padarītais nokļūst no programmētāja datora līdz mākonim,
– kā automatizējam lietas, kas atkārtojas.

Demonstrējām, kā liekam datoram atvērt pārlūku un “staigāt” pa HoP, meklējot kļūdas.

“Pozitīvi bija tas, ka bija interesenti gan klausītājiem, gan arī mums pašiem. Negatīvo lietu nebija,” atzīst  programmētājs-arhitekts Juris Greitāns.

Viens no skolēniem savu pieredzi varēja papildināt Visma Labs HRM Time komandā ar Informācijas sistēmu testētāju Nauri Novicki. ĒNU DIENAS laikā apskatījām ikdienas “rutīnās” iesaistītās komponentes, kā arī bija iespēja piedalīties dažās sanāksmēs. Vienā no tām ēnai bija iespēja ar sevi iepazīstināt kolēģus. Notika arī prakstiska darbošanās pie jaunas C# konsoles aplikācijas Visual Studio un apskatīti aplikācijas kodi.

“Mana “ēna” bija diezgan droša, mācēja angļu valodu, bija pieredze programmēšanā, uzdeva jautājumus, patika starptautiskā vide, pozitīvie cilvēki un mītiņi ar salīdzinoši daudz un dažādiem cilvēkiem,” komentē Nauris Novickis.

 

Vēlies strādāt VISMA?

Populārākie

 • Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas resursu vadības programma Visma Horizon

  VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” ir daudzprofilu slimnīca, kas sniedz pilna apjoma neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību, kā arī nodrošina pirms un pēc diploma izglītību, veic zinātniskus pētījumus un nodrošina jaunu ārstniecības metožu un tehnoloģiju aprobēšanu un ieviešanu Latvijā.  Slimnīcā strādā ap 3000 darbinieku. Gadā konsultācijas saņem un ārstējas teju 300 000 pacientu. VSIA […]

 • Rēķinu digitalizacija - offiss bez liekiem papīriem

  Piegādātāju rēķinu digitalizācija. Solis uz efektīvu finanšu procesu organizācijā.

  Būtiska tendence finanšu procesu jomā mūsdienās ir dažādu procesu pārnešana uz e-vidi. Viens no šādiem procesiem – piegādātāju rēķinu digitalizācija un apstrāde elektroniski. Ko tas nozīmē un kādus ieguvumus tas sniedz uzņēmumiem un organizācijām? . Mūsdienās ir iespēja daudzus grāmatvedības procesus, kas vēsturiski ir pārvaldīti papīrā, pārnest uz e-vidi. Piemēram – piegādātāju rēķinu apstrādi. . Prakse […]

 • NACE kodu atbilstība saimnieciskajai darbībai

  MĒNEŠA AUTORS: Ita Bekerta Ekonomikas zinātņu maģistre, profesionāla galvenā grāmatvede, pasniedzēja un konsultante grāmatvedības un nodokļu jautājumos ar 30 gadu darba pieredzi grāmatvedībā.  Pārzina grāmatvedības, nodokļu un darba likumdošanu, kā arī starptautiskos grāmatvedības standartus. Ir pieredze darbā uzņēmumā ar ārzemju kapitālu, darījumos ar ES dalībvalstīm un importa-eksporta darījumos. Veiksmīga sadarbība ar VID un zvērinātajiem revidentiem. Kopš […]