Par sīkfailiem

Kas ir sīkfaili

Lai ievāktu informāciju par darbībām mūsu tīmekļa vietnēs un to, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar mums, Visma saglabā apmeklētāju datus. Mēs to darām, lai novērtētu mūsu tīmekļa vietņu veiktspēju, un to apmeklētājiem sniegtu interesantu saturu.

Lai identificētu konkrētu apmeklētāju viena apmeklējuma laikā, un spētu to atkal atpazīt pie atkārtotiem apmeklējumiem, mūsu tīmekļa vietnes šī apmeklētāja interneta pārlūkprogrammā atstāj nelielu failu, ko sauc par sīkfailiem (cookie).

Sīkfaili identificē konkrētu pārlūkprogrammu vai ierīci. Izmantojot sīkfailus, Visma var atšķirt vienu apmeklētāju no cita un reaģēt uz viņa veiktajām darbībām individuāli.


Kāpēc Visma lieto sīkfailus?

Anonīmizēta statistika

Personas, kas apmeklē tīmekļa vietni, rada anonīmus datus, ko Visma izmanto, lai uzlabotu Visma tīmekļa vietnes. Izmantojot sīkfailus šādā veidā, mēs neievācam un neapstrādājam personas datus. Tā vietā mēs izmantojam anonīmu statistiku apkopotā veidā, lai pieņemtu labākus lēmumus.

Precīzāk, anonimizētie dati attēlo Visma tīmekļa vietņu vispārējo darbību un veiktspēju. Piemēram, Visma mēra to, cik no apmeklētājiem lasa mūsu sīkfailu politiku. Ja statistika rāda, ka lasītāju skaits ir neliels, mēs šo informāciju izmantosim, lai izvērtētu, vai nepieciešams šai lapai rast citu vietu mūsu tīmekļa vietnē, lai padarītu to apmeklētājiem redzamāku.

Vēl viens piemērs tam, kā mēs izmantojam šos anonīmos datus, ir siltuma karšu (heatmaps) veidošana, pamatojoties uz apmeklētāju aktivitāti, lai novērtētu, kuras mūsu lapu daļas ir populāras apmeklētāju vidū. Šāda analīze tiek izmantota, lai organizētu saturu lapās un  nodrošinātu loģiskāku funkcionalitāti mūsu tīmekļa vietnēs. Tāpat, mēs izmantojam sīkfailus, lai atpazītu mūsu tīmekļa vietņu atkārtotos apmeklētājus un rādītu saturu, kas tiem varētu būt interesesants, balstoties uz iepriekšējā apmeklējuma laikā iegūtajiem datiem.

Anonimizētie dati, kurus mēs ievācam, ietver:

  • Informāciju par izmantoto iekārtu un pārlūkprogrammu;

  • Ģeogrāfisko atrašānās vietu (līdz konkrētai pilsētai);

  • Lietotāja uzvedību tīmekļa vietnē, piemēram, lietotāja ceļu uz mūsu lapu un rīcību tajā, līdz pat pēdējai apmeklētajai lapai. Ja lapa tiek apskatīta, redzams, līdz kurai vietai. Ja tikai atskaņoti videoklipi, redzams, cik ilgi. Redzams, kuras saites tika noklikšķinātas u.tml.;

  • Publiski pieejamo uzņēmumu informāciju.

No šiem anonimizētajiem datiem mēs varam izmērīt mūsu satura popularitāti un izlemt, kādā virzienā mums būtu jāturpina attīstīt mūsu tīmekļa vietnes gan tehniskajos jautājumos, gan satura ziņā.

Iegūtie anonīmie dati netiek koplietoti ar trešajām pusēm, izņemot mūsu apakšuzņēmējus, gadījumos, kad tiek ievietoti un pārvaldīti sīkfaili, tostarp Google Analytics un Hotjar. Anonīmajiem datiem tiek piemēroti drošības un privātuma standarti, saskaņā ar atbilstošajiem datu aizsardzības tiesību aktiem.

Personal data - Personas dati

Atkarībā no tā, vai apmeklētāji ir devuši mums savu atļauju (piekrītot / atsakoties savā profilā, Visma abonēšanas pārvaldnieka lapā), sīkfailu izmantošana var ietvert arī apmeklētāju personas datu apstrādi. Precīzāk, ja apmeklētāji ir devuši savu atļauju, mēs varam izmantot apmeklētāju e-pasta adreses, lai sasaistītu tīmekļa vietnē veiktās darbības ar viņu identitāti.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, Visma var izmantot personu datus, lai reģistrētu konkrētā apmeklētāja intereses. Šīs preferences tiek izmantotas, lai nodrošinātu to, ka mūsu tīmekļa vietnēs apmeklētājiem tiek piedāvāts viņu interesēm atbilstošs saturs. Īsi sakot, tas ļauj Visma nodrošināt personalizētu saturu.

Personas dati, kurus mēs apstrādājam šī iemesla dēļ, ietver:

  • E-pasta adresi, vārdu un uzņēmumu

  • Darba devēja informāciju

  • Iespējamās intereses, pamatojoties uz reģistrēto kustību tīmekļa vietnē un abonēšanas pārvaldnieka preferencēm.

Personas dati netiek koplietoti ar trešajām pusēm, izņemot mūsu apakšuzņēmējus, gadījumos, kad tiek ievietoti un pārvaldīti sīkfaili, tostarp Oracle, Eloqua un LinkedIn. Uz personas datu apstrādi attiecas drošības un privātuma standarti, saskaņā ar atbilstošajiem datu aizsardzības tiesību aktiem.


Kā es varu izvairīties no sīkfailiem?

Es nevēlos tikt pakļauts sīkfailiem, kas ģenerē anonīmu statistiku

Izmantojot pārlūkprogrammas iestatījumus, apmeklētāji var bloķēt sīkfailus. Tomēr, jāņem vērā, ka tas ietekmēs Visma tīmekļa vietņu darbību.

Apmeklētājiem jāizmanto zemāk norādītās saites, lai lasītu vairāk par to, kā sīkfailus var pārvaldīt populārākajos interneta pārlūkos:

 

Es nevēlos tikt pakļauts sīkfailiem, kas apstrādā manus personas datus

Visefektīvākais veids, kā pārvaldīt šos sīkfailus, ir doties uz sava profila iestatījumiem, kur apmeklētāji var piekrist vai atteikties no sīkdatnēm, kas ietver personas datu apstrādi.

Savā profila lapā apmeklētāji var rediģēt savus personas datus, pieprasīt to dzēšanu, noteikt, vai viņi vēlas pieteikties Visma jaunumiem, kā arī vērsties pie atbalsta vai mūsu datu aizsardzības komandas ar saviem jautājumiem. Datu aizsardzības jautājumos aicinām rakstīt uz [email protected].