Doties uz galveno

Visma Blogs LV

Visi raksti

 • Pārmaiņu vadīšanas prakse Latvijas uzņēmumos

  Izglītojošās platformas “Vadi pārmaiņas” autori 2022. gada decembrī aptaujāja Latvijas organizācijās strādājošos par pārmaiņu vadīšanas praksi. Aptaujā piedalījās 90 dalībnieki, pārstāvot dažāda lieluma organizācijas un uzņēmumus. Piedāvājam iepazīties ar pētījuma rezultātiem.

 • Atvaļinājuma pieteikšanai pietiek ar e-pastu

  Personāla lietvedības dokumentu digitalizācijas jautājumi kļūst arvien aktuālāki. Nereti saskaramies ar situācijām, kad tehniskās iespējas un likums ļauj uzlabot procesus, taču paši neesam gatavi mainīt ieradumus. Analizējot Visma pētījuma rezultātus, atspēkojam dažādus mītus, kas iesakņojušies personālvadības nozarē. Šoreiz – rīkojumi atvaļinājuma un/vai komandējuma pieteikšanai.

 • Kas jāzina grāmatvedim sagaidot 2023. gadu?

  Tuvojoties gada beigām grāmatveži analizē gada laikā padarīto un ieplāno nākotnes darbus saistībā ne tikai ar gada pārskata sagatavošanu, bet arī ar jauno likumu normu piemērošanu savā grāmatvedības uzskaitē. Ko jaunu grāmatvežiem nesīs 2023. gads?

 • Kā izvēlēties atbilstošāko kandidātu atlases procesā

  Bieži vien pareizā kandidāta izvēle ir sarežģīts un izaicinošs process, it sevišķi, ja ir palikuši divi vai trīs šķietami atbilstoši pretendenti. Šajā HRM Idea rakstā piedāvājam dažādus padomus, kas jums palīdzēs izdarīt vislabāko lēmumu.

 • Pārliecību un vērtību loma aug – ar ko rēķināties darba devējam?

  Arvien vairāk cilvēku izvēlas sevi asociēt tieši ar uzņēmumiem, kuri skaidri pasaka savu nostāju dažādos ar biznesu nesaistītos jautājumos. Tāpēc, lai iegūtu lojālus klientus un darbiniekus, uzņēmumiem ir skaidri jānodefinē savas vērtības un attieksme pret dažādām sabiedrībai svarīgām tēmām. Ko mūsdienu cilvēki sagaida no zīmoliem un kompānijām, jums pastāstīs komunikācijas meistare Ilze Rassa.

 • Vai darba līgumus drīkst parakstīt elektroniski?

  Personāla lietvedības dokumentu digitalizācijas jautājumi kļūst arvien aktuālāki. Nereti saskaramies ar situācijām, kad tehniskās iespējas un likums ļauj uzlabot procesus, taču paši neesam gatavi mainīt ieradumus. Analizējot Visma pētījuma rezultātus, atspēkojam dažādus mītus, kas iesakņojušies personālvadības nozarē. Šoreiz – darba līguma parakstīšanas iespējas.

 • Digitāla personāla vadība (2. daļa)

  Pēdējos gados darba devējiem arvien vairāk nācies domāt par dažādu tehnoloģisko risinājumu ieviešanu savā uzņēmumā. Tomēr, digitālo tehnoloģiju ieviešanas procesā, nereti tiek aizmirsts padomāt par sistēmas piemērotību un atbilstību organizācijai, kā arī risku izvērtēšanu. Padomus, kā veiksmīgi un kvalitatīvi digitalizēt procesus uzņēmumā vai organizācijā, sniedz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Personāla nodaļas vadītāja Zane Rostoka.

Populārākie

 • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

  AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

 • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

  AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]