Doties uz galveno

Visma Blogs LV

Visi raksti

 • 7 kļūdas no kurām jāizvairās onboarding procesā

  Veiksmīga apmācību procesa (onboarding) nodrošināšana ir lielisks pirmais solis laba pirmā iespaida nodrošināšanai par savu uzņēmumu. Turklāt tas ne tikai ļaus jaunajam darbiniekam aktīvi iesaistīties darba dzīvē, bet palīdzēs arī produktivitātes celšanā. Šajā blogā esam uzskaitījuši septiņas svarīgas sākotnējo darbinieku apmācību (onboarding) kļūdas, no kurām uzņēmumiem jācenšas izvairīties.

 • Marijas kaimiņi

  Skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s uzdevums 5.-6. klašu skolēniem.

 • Darbinieku atlase un apmācības. Vai digitālie rīki patiešām uzlabo rezultātu?

  Personāla speciālisti labi zina, cik grūti ir atrast un atlasīt labus darbiniekus. Turklāt daļa darbinieku ir ambiciozi un ļoti prasīgi, tādēļ ir īpaši jāpiestrādā pie to noturēšanas. Viņiem vajag gan izaugsmes iespējas, gan ērtu darba vidi, gan digitālus risinājumus uzņēmumā, lai viss nepieciešamais būtu dažu klikšķu attālumā. Talantu vadības procesu var iedalīt vairākos posmos. Šajā rakstā lasiet par darbinieku atlasi, onboarding un apmācībām, un to, kā šajos procesos var palīdzēt kvalitatīvi digitālie risinājumi.

 • Tiesāšanās izdevumu atlīdzināšana administratīvajā tiesā

  Darba vidē var gadīties situācijā, kurā uzņēmums vai fiziska persona vēršas administratīvajā tiesā, lai pārsūdzētu administratīvo aktu vai iestādes faktisko rīcību. Uzsākot tiesvedību uzņēmumam vai fiziskai personai radīsies dažādi izdevumi. Šajā rakstā tiek aplūkoti aktuālie jautājumi, kas skar praktiskas darbības, lai atgūtu samaksāto valsts nodevu vai drošības naudu, kā arī izdevumus, kuri iztērēti administratīvajā lietā saņemtās juridiskās palīdzības samaksai.

 • Kāpēc uzņēmuma vadītājiem jārūpējas par savu reputāciju?

  Personīgā reputācija ir svarīgs aspekts mūsu ik katra ikdienas dzīvē. Reputācija ir vispārējs priekšstats par cilvēku. Tas nav viena kaimiņa, drauga, kolēģa viedoklis, bet kopējais priekšstats, kāds ir noslāņojies par cilvēku, izvērtējot viņa rīcību, mērķus, vērtības, vārdus, sapņus, piederību pie kādas sociālās grupas utml. Taču uzņēmumu vadības kontekstā, personīgā reputācija ir cieši saistīta ar uzņēmuma reputāciju. Vienas personas negatīvai rīcībai var būt graujošas sekas organizācijas reputācijas vērtējumā un vērtībā.

 • Mis Bezgalība

  Skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s uzdevums 7.-8. klašu skolēniem.

 • Visma Skolu indekss 2023

  Noslēdzoties Bebr[a]s konkursam, jau piekto gadu apkopots Skolu indekss. Tas atspoguļo aktīvākās skolas, kas veicina jauniešu interesi par konkursu un iegulda papildu darbu skolēnu prasmju attīstīšanā. Skolu indeksā tiek apkopotas skolas nevis pēc to rezultātiem konkursā, bet gan aktivitātes, veicinot skolēnu iesaisti konkursā, tādējādi vairojot savu audzēkņu interesi par informātiku un datorzinātnēm.

 • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

  Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.

 • Pārmaiņu vadīšanas prakse Latvijas uzņēmumos

  Izglītojošās platformas “Vadi pārmaiņas” autori 2022. gada decembrī aptaujāja Latvijas organizācijās strādājošos par pārmaiņu vadīšanas praksi. Aptaujā piedalījās 90 dalībnieki, pārstāvot dažāda lieluma organizācijas un uzņēmumus. Piedāvājam iepazīties ar pētījuma rezultātiem.

Populārākie

 • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

  AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

 • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

  AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]