Doties uz galveno

Visma Blogs LV

Visi raksti

 • Aktualitātes grāmatvedībā 2024. gadā

  Jaunā gada sākumā grāmatveži analizē iepriekšējā gada laikā padarīto un ieplāno nākotnes darbus saistībā ne tikai ar gada pārskata sagatavošanu, bet arī ar jauno likumu normu piemērošanu savā grāmatvedības uzskaitē. Ko jaunu grāmatvežiem nesīs 2024.gads?

 • Kā darbinieki vērtē savu darba slodzi?

  Sekojot līdzi dažādiem ar darbu un darba vidi saistītiem aspektiem, pētījumu kompānija Kantar veica darba ņēmēju aptauju, kurā noskaidroja dažādus aktuālus jautājumus, tostarp, kāda ir strādājošo darba slodze un tās izmaiņas dinamikā. Šajā rakstā varat iepazīties ar šī pētījuma rezultātiem.

 • attels - bebras

  Kļūdas labojums

  Skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s uzdevums 9.-10. klašu skolēniem.

 • Enerģijas vadība – palīgs produktivitātei un personīgajai labbūtībai

  Darba devēji un darbinieki daudz domā par darba efektivizēšanu produktivitātes uzlabošanu. Kā varam saplānot savu laiku tā, lai izdarītu vairāk? Taču, aprobežojoties tikai ar laika plānošanu vien, mēs neizmantojam iespēju gudrāk pārvaldīt savu potenciālu. Labāk izzinot savus paradumus, dažādu faktoru ieteikumi un pievēršot uzmanību savas ikdienas plānošanai, varam uzlabot savu produktivitāti, izmantojot savus enerģijas resursus. Kas ir enerģijas vadība? Kā to izmantot, lai izprastu savas individuālās īpatnības, limitus un potenciālu?

 • Top komunikācijas prasmes efektīvai mākslīgā intelekta sarunbotu izmantošanai

  Daudzi no mums ikdienā izmanto mākslīgā intelekta rīkus (MI), tomēr ne visi no mums iegūst maksimālu labumu no tiem. Ir jāmāk pareizi komunicēt ar MI, lai šis rīks varētu saprast, ko vēlaties uzzināt un spētu dot vajadzīgās atbildes. Šajā HRM Idea rakstā Ilze Rassa sniedz praktiskus padomus kā efektīvi izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas, kā arī prakstiskus padomus, kā tās attīstīt.

 • Darījumu apliecinoši dokumenti un nodokļu riski

  Viens no grāmatvežu uzdevumiem ir ieviest kārtību uzņēmumu dokumentācijā un tās apritē, sekot līdzi, lai tiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecīgu dokumentu noformēšanā un arī reģistrēšanā finanšu uzskaitē. Šajā Grāmatvežu Ekspreša rakstā lasiet ieskatu svarīgāko darījumu apliecinošo dokumentu noformēšanā un iereģistrēšanā, kā arī par iespējamām nodokļu sekām, ja dokumentā nav nosakāms darījums un tā ekonomiskais pamatojums.

 • Kā darbinieki vērtē savu emocionālo labsajūtu darbā?

  Lai arī uzņēmumiem un iestādēm ikdienā ir dažādas aktualitātes un prioritātes, tomēr jāpatur prātā, ka aiz visiem procesiem atrodas cilvēks – ikviens darbinieks un vadītājs. Tādēļ strādājošo emocionālajai labsajūtai darbā ir būtiska loma un nozīme. HRM Idea rakstā lasiet pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar veiktā pētījuma rezultātus par darbinieku apmierinātības un noskaņojuma tendencēm.

 • Nokrišņu daudzums

  Skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s uzdevums 7.-8. klašu skolēniem.

 • Mākslīgā intelekta rīki – grāmatveža palīgi

  Šobrīd viena no «karstākajām» tēmām tehnoloģiju un biznesa pasaulē ir mākslīgais intelekts (MI). Vispirms pērnā gada vasarā savas spējas sāka demonstrēt kompānijas OpenAI izstrādātais MI rīks DALL-E, kas teksta pieprasījumus pārvērta attēlos, bet novembra pašā nogalē tam pievienojās teksta ģenerēšanas čatbots Chat GPT. Kopš tā laika tapuši desmitiem līdzīgi risinājumi, piedāvājot aizvien vairāk iespēju dažādās nozarēs. Arī grāmatvedībā.

 • Kā uzlabot darbā ievadīšanas (onboarding) procesu?

  Nav noslēpums, ka labu darbinieku trūkst, tāpēc uzņēmumiem ir ļoti svarīgi, lai darbinieki vēlētos palikt strādāt tieši viņu uzņēmumā. Onboarding procesi šobrīd ir viena no aktuālākajām tēmām dažādu organizāciju vidū, jo mēs esam kandidātiem labvēlīgā darba tirgū un ikviens uzņēmums mēģina piesaistīt un noturēt talantīgākos darbiniekus. Kā izveidot veiksmīgu onboarding programmu? Kādi ir galvenie elementi, kas jāņem vērā? Šajā bloga rakstā apskatīsim 6C modeli, kas apskata sešas svarīgākās lietas, kas nepieciešamas veiksmīgam jauna darbinieka onbording procesam.

Populārākie