Doties uz galveno

Uzdevums: Izvēlīgie ēdāji

Uzdevums ar divdaļīga grafa piemēru 5.-6. klašu skolēniem.

Šoreiz piedāvājam risināt 5.-6. klašu Bebr[a]s uzdevumu. Šāda veida uzdevums algoritmu teorijā ir pazīstams kā dzelzceļa optimizācijas uzdevums. Lai veicas risināšanā!

Anna ballītei ir paredzējusi sagatavot ēdienus no sešām koku sugām, katra ēdiena pagatavošanai izmantojot vienas vai vairāku sugu kokus:

Annai ir ballītes dalībnieku saraksts, kur katram bebram ir norādītas tās koku sugas, kuras šis bebrs var ēst (no pārējām ir alerģija).

VārdsKoks(i), kuru(s) var ēst
AnnaVītols, Ozols, Osis, Kļava
TomsVītols, Ozols, Papele
SindijaOzols
DāvisOsis, Bērzs
EmmaVītols, Kļava, Bērzs
FredisOzols, Osis
JurģisPapele, Kļava

Uzdevums

Kāds ir mazākais ēdienu skaits, kas Anna jāsagatavo ballītei tā, lai katram ballītes dalībniekam būtu vismaz viens ēdiens, ko viņš var ēst?

Atbilžu varianti

A) 1 B) 2 C) 3

D) 4 E) 5 F) 6

Paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Parādu piedziņa tiesvedības un ārpustiesas procesā (I daļa)

    Katrs uzņēmums vai fiziskā persona var saskarties ar situāciju, kurā saistību neizpildes rezultātā ir izveidojies parāds. Šajā rakstā aplūkosim iespējamos tiesiskos risinājumus parāda atgūšanai, priekšnoteikumus un kārtību, lai parādu nodotu piespiedu izpildei valsts amatpersonai – Latvijas Zvērinātam tiesu izpildītajam.

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]