Doties uz galveno

Vai spēsi atkodēt virkni?

Prāta treniņam piedāvājam 5.klases līmeņa konkursa Bebr[a]s domāšanas uzdevumu.

Prāta treniņam piedāvājam 5.klases līmeņa konkursa Bebr[a]s domāšanas uzdevumu. Tajā atspoguļots RLE (run-length encoding) algoritms, kas ir viena no informācijas saspiešanas metodēm. 

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas.

Bebri un koki

Samantas informātikas klasē visi dati ir pierakstīti kā bebru un koku secīga rinda. Tas izskatās šādi:

Samantai ir lieliska ideja, kā šos datus pierakstīt citā, īsākā veidā.

Piemēram, augstāk redzamā virkne tiks pierakstīta šādi:

Vispirms viņa norāda pirmo attēlu, ar ko viss sākas – bebrs vai koks. Tad raksta, cik reizes virknē parādās katrs no attēliem.

Uzdevums

Samanta aplūko savus pierakstus un redz šādu saīsinātu virkni:

Kāda bija tās sākotnējā virkne?

Atbilžu varianti:

A.

B.

C.

D.

Pareizā atbilde – paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.