Doties uz galveno

Videi draudzīgāki lidojumi

Skolēnu loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s uzdevums 11.-12. klašu skolēniem.

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 4.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas. Vai spēsi atrisināt šo uzdevumu?

Bebras Starptautiskajai aviosabiedrībai ir daudz lidojuma maršrutu, kas savieno vairākas
lielās pilsētas, kā tas ir parādīts attēlā:

CO2 piesārņojums ir galvenais globālās sasilšanas cēlonis. Lai mazinātu šo gaisa
piesārņojumu, aviosabiedrība vēlas likvidēt dažus no mašrutiem tā, lai klienti joprojām
varētu nonākt jebkurā no pilsētām. Piemēram, ja likvidētu lidojumu starp Sanfrancisko un Vašingtonu, klienti varētu lidot no Sanfrancisko uz Ņujorku, un tad no Ņujorkas uz Vašingtonu.

Uzdevums:

Kāds ir lielākais maršrutu skaits no augstāk parādītajiem lidojuma ceļiem, kurus
aviosabiedrība var likvidēt?

Paturi peli virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]

  • Parādu piedziņa tiesvedības un ārpustiesas procesā (I daļa)

    Katrs uzņēmums vai fiziskā persona var saskarties ar situāciju, kurā saistību neizpildes rezultātā ir izveidojies parāds. Šajā rakstā aplūkosim iespējamos tiesiskos risinājumus parāda atgūšanai, priekšnoteikumus un kārtību, lai parādu nodotu piespiedu izpildei valsts amatpersonai – Latvijas Zvērinātam tiesu izpildītajam.