Doties uz galveno

Arbūzu konveijers

Cik viegli Tev izdosies atrisināt 5.-6. klases Bebr[a]s uzdevumu? Izmēģini spēkus!

5.-6. klases līmeņa Bebr[a]s domāšanas uzdevums.

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas.

Arbūzu konveijers

Bebrs Mirko strādā pie augļu šķirošanas un viņa uzdevums ir svērt arbūzus pirms to piegādes pasūtītājiem. Katra pasūtījuma svaram jābūt tieši 20 kg.

Arbūzi atrodas uz konveijera lentas un Mirko konveijera galā ņem arbūzus no tās nost un liek uz svariem. 

Arbūzu secību mainīt nedrīkst un vienmēr no lentas ir jānoņem tas arbūzs, kas atrodas vistuvāk Mirko. 

Katru reizi, kad kārtējais arbūzs tiek uzlikts uz svariem, Mirko pārbauda arbūzu kopējo svaru un:

– ja kopējais svars ir mazāks vai vienāds ar 20 kilogramiem, tad šis arbūzs tiek atstāts uz svariem;

– ja kopējais svars pārsniedz 20 kilogramus, viņš noņem šo arbūzu no svariem un tas netiks piegādāts pasūtītājiem.

Ja arbūzu kopējais svars ir tieši 20 kilogrami, Mirko visus arbūzus, kas atrodas uz svariem, iekļauj pasūtījumā un piegādā pasūtītājiem.

Uzdevums

Cik no zīmējumā redzamajiem arbūziem, kas atrodas uz konveijera lentas, tiks iekļauti nākamajā pasūtījumā? 

Pareizā atbilde

Paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]