Doties uz galveno

Dekorācijas

Uzdevums 5.-6. klašu skolēniem.

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 4.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas. Vai spēsi atrisināt šo uzdevumu?

Lara un Mihaela ir izrotājušas Ziemassvētku eglīti, izmantojot 18 unikālus rotājumus. Visiem rotājumiem ir noteikta forma (zvaigzne, apaļa, zvans), izmērs (mazs, vidējs, liels) un papildus var būt arī raksts.

Mihaelai ir viens iecienītākais rotājums, un viņa vēlas, lai Lara, uzdodot jautājumus par rotājuma izmēru, formu un rakstu, uzminētu, kurš tas ir.

Lara var uzdot tikai “jā/nē” tipa jautājumus. Piemēram, “Vai Tavam iecienītākajam rotājumam ir raksts?”.

Uzdevums

Ja Lara uzdod tikai jautājumus, kas sniedz viņai jaunu informāciju, kāds ir maksimālais jautājumu skaits, kas viņai varētu būt vajadzīgs, lai noteiktu Mihaelas iecienītāko rotājumu?

Atbilžu varianti

A) 3
B) 4
C) 5
D) 6

Paturi peli virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par starptautisko loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursu 4.-12.klašu skolēniem- Bebr[a]s!

Uzzināt vairāk

Populārākie

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.