Izmaksu ekonomēšana

Ik pa laikam dzirdam medijos diskusijas par to, kā palielināt dzelzceļu efektivitāti un samazināt izmaksas. Piedāvājam 11.-12. klases Bebr[a]s domāšanas uzdevumu, kas ļaus izmēģināt savus spēkus, resursu efektivizēšanā.

Dzelzceļa ​​izmaksu ​​samazināšana

Bebrlandē ir dzelzceļš, kas sastāv no astoņām stacijām un piecām vilcienu līnijām, pa kurām vilcieni kursē abos virzienos.

Vilcienu līnijas ir aprakstītas gan tabulā, gan parādītas attēlā – katra iekrāsota citā krāsā un apzīmēta ar citādāku līniju. Savukārt stacijas ir apzīmētas ar burtiem.

Ņem vērā – lai nokļūtu no vienas stacijas otrā, vilciena līniju drīkst nomainīt tikai vienreiz!

Līniju maiņa ir iespējama tikai šīm līnijām kopīgā stacijā.

Piemēram, lai nokļūtu no stacijas B uz H, bebrs varētu doties pa violeto vilciena līniju no stacijas B līdz F un tad nomainīt līniju uz oranžo, lai nokļūtu stacijā H.

 

Uzdevums

Bebrlandes dzelzceļš vēlas samazināt izmaksas, tāpēc tiek nolemts slēgt divas vilcienu līnijas tā, lai joprojām no vienas stacijas uz otru varētu nokļūt nomainot ne vairāk kā vienu vilciena līniju.

Kuras divas ​​līnijas ​​var​​ slēgt?

 

Pareizā atbilde

Visma ir vadošais Ziemeļvalstu biznesa IT uzņēmums. Mēs piedāvājam IT risinājumus 900 000 klientiem 9 valstīs, nodarbinot vairāk nekā 8500 cilvēkus. Latvijā ar Visma vārdu darbojas 3 uzņēmumi. SIA Visma Enterprise agrāk bija pazīstama kā SIA FMS un nodarbojas ar RVS Horizon attīstīšanu un izplatīšanu, kā arī biznesa inteliģences risinājumiem. SIA Visma Consulting rada sistēmu integrācijas risinājumus un individuāli izstrādātas sistēmas. Savukārt SIA Visma Labs sniedz augstas pievienotās vērtības pakalpojumus citiem Visma grupas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs.
Connect with :