Lampas

Kā pareizi saslēgt dārza apgaismojumu?

5.-6. klases uzdevums no Bebr[a]s 2016 – vai atbildēt izdosies viegli?

Dārza apgaismojums

Bebrs Santa izvietoja septiņas gaismas viscaur dārzā. Katrai gaismai ir savs slēdzis (atzīmēts ar cipariem attēlā zemāk). Santa ir savienojusi katru pogu ar citām gaismām, izņemot tās divas blakus esošās gaismas (kā redzams attēlā zemāk). Kad poga ir nospiesta, visas piecas saslēgtās gaismas maina savu stāvokli (ja tās ir ieslēgtas, tās izslēdzas un otrādi).

Piemērs – ja visas gaismas ir izslēgtas, tad brīdī, kad tiek nospiests 1.slēdzis – gaismas ar slēdžiem Nr. 1, 3, 4, 5 un 6 ieslēdzas. Pēc brītiņa, ja tiek nospiests 2. slēdzis, tad gaismas ar slēdžiem Nr. 2 un 7 ieslēdzas, bet 4, 5 un 6 izslēdzas.

 

Reģistrācija konkursam Bebr[a]s ir SĀKUSIES!

Visma ir vadošais Ziemeļvalstu biznesa IT uzņēmums. Mēs piedāvājam IT risinājumus 900 000 klientiem 9 valstīs, nodarbinot vairāk nekā 8500 cilvēkus. Latvijā ar Visma vārdu darbojas 3 uzņēmumi. SIA Visma Enterprise agrāk bija pazīstama kā SIA FMS un nodarbojas ar RVS Horizon attīstīšanu un izplatīšanu, kā arī biznesa inteliģences risinājumiem. SIA Visma Consulting rada sistēmu integrācijas risinājumus un individuāli izstrādātas sistēmas. Savukārt SIA Visma Labs sniedz augstas pievienotās vērtības pakalpojumus citiem Visma grupas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs.
Connect with :