Skip to main content

Kā pareizi saslēgt dārza apgaismojumu?

5.-6. klases uzdevums no Bebr[a]s 2016 – vai atbildēt izdosies viegli? Dārza apgaismojums Bebrs Santa izvietoja septiņas gaismas viscaur dārzā. Katrai gaismai ir savs slēdzis (atzīmēts ar cipariem attēlā zemāk). Santa ir savienojusi katru pogu ar citām gaismām, izņemot tās divas blakus esošās gaismas (kā redzams attēlā zemāk). Kad poga ir nospiesta, visas piecas saslēgtās […]

Lampas

5.-6. klases uzdevums no Bebr[a]s 2016 – vai atbildēt izdosies viegli?

Dārza apgaismojums

Bebrs Santa izvietoja septiņas gaismas viscaur dārzā. Katrai gaismai ir savs slēdzis (atzīmēts ar cipariem attēlā zemāk). Santa ir savienojusi katru pogu ar citām gaismām, izņemot tās divas blakus esošās gaismas (kā redzams attēlā zemāk). Kad poga ir nospiesta, visas piecas saslēgtās gaismas maina savu stāvokli (ja tās ir ieslēgtas, tās izslēdzas un otrādi).

Piemērs – ja visas gaismas ir izslēgtas, tad brīdī, kad tiek nospiests 1.slēdzis – gaismas ar slēdžiem Nr. 1, 3, 4, 5 un 6 ieslēdzas. Pēc brītiņa, ja tiek nospiests 2. slēdzis, tad gaismas ar slēdžiem Nr. 2 un 7 ieslēdzas, bet 4, 5 un 6 izslēdzas.

Uzdevums

Visas gaismas ir izslēgtas. Palīdzi Santai ieslēgt visas gaismas, spiežot pēc iespējas mazāk slēdžus. Cik slēdžu kopumā būs jānospiež?

Atbilžu varianti

A) 5     B) 7     C) 8     D) 4

[toggle title=”Pareizā atbilde” state=”close” ]B[/toggle]

Reģistrācija konkursam Bebr[a]s ir SĀKUSIES!

Populārākie