Skip to main content

Pakošanas automāts

Pakošana dažādās ražotnēs aizvien biežāk tiek pilnībā automatizēta. Šajā uzdevumā tiek pielietots informātikā bieži izmantots  datu struktūras princips. Šoreiz aicinām pildīt Bebr[a]s 7.-8. klases līmeņa domāšanas uzdevumu.  Pakošanas automāts Pakošanas automāts ir paredzēts priekšmetu sapakošanai kastēs, un to vada ar četru pogu palīdzību. Priekšmeti tiek padoti uz trim lentām. Ja tiek nospiesta kāda no pogām […]

Closed cardboard boxes and wrapped with adhesive on conveyor roller

Pakošana dažādās ražotnēs aizvien biežāk tiek pilnībā automatizēta. Šajā uzdevumā tiek pielietots informātikā bieži izmantots  datu struktūras princips.

Šoreiz aicinām pildīt Bebr[a]s 7.-8. klases līmeņa domāšanas uzdevumu. 

Pakošanas automāts

Pakošanas automāts ir paredzēts priekšmetu sapakošanai kastēs, un to vada ar četru pogu palīdzību.

Priekšmeti tiek padoti uz trim lentām. Ja tiek nospiesta kāda no pogām 1, 2 vai 3, tad priekšmets, kas uz attiecīgās lentas atrodas visvairāk pa kreisi, tiek iemests kastē. Savukārt, ja tiek nospiesta poga 4, tad priekšmets, kas atrodas kastes augšpusē, tiek no tās izņemts.

Piemēram, ja pēc kārtas tiek nospiestas pogas 1, 2, 4 un 3, tad no situācijas, kāda attēlota 1. attēlā, iegūstam situāciju, kāda ir 2. attēlā. 

Uzdevums

Ja sākumstāvoklī, kāds parādīts 1. attēlā, tiktu nospiestas pogas 3, 1, 1, 4, 4, 2, 3 un 4, kurš priekšmets kastē būtu otrais no augšas?

 

[toggle title=”Pareizā atbilde” state=”close” ]I un L[/toggle]

Uzzināt vairāk par Bebr[a]s konkursu

 

 

Populārākie