Doties uz galveno

Pakošanas automāts

Cik viegli Tev izdosies atrisināt 7.-8. klases Bebr[a]s uzdevumu? Izmēģini spēkus!

Pakošana dažādās ražotnēs aizvien biežāk tiek pilnībā automatizēta. Šajā uzdevumā tiek pielietots informātikā bieži izmantots  datu struktūras princips.

Šoreiz aicinām pildīt Bebr[a]s 7.-8. klases līmeņa domāšanas uzdevumu. 

Pakošanas automāts

Pakošanas automāts ir paredzēts priekšmetu sapakošanai kastēs, un to vada ar četru pogu palīdzību.

Priekšmeti tiek padoti uz trim lentām. Ja tiek nospiesta kāda no pogām 1, 2 vai 3, tad priekšmets, kas uz attiecīgās lentas atrodas visvairāk pa kreisi, tiek iemests kastē. Savukārt, ja tiek nospiesta poga 4, tad priekšmets, kas atrodas kastes augšpusē, tiek no tās izņemts.

Piemēram, ja pēc kārtas tiek nospiestas pogas 1, 2, 4 un 3, tad no situācijas, kāda attēlota 1. attēlā, iegūstam situāciju, kāda ir 2. attēlā. 

Uzdevums

Ja sākumstāvoklī, kāds parādīts 1. attēlā, tiktu nospiestas pogas 3, 1, 1, 4, 4, 2, 3 un 4, kurš priekšmets kastē būtu otrais no augšas?

Pareizā atbilde

Paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]

  • Parādu piedziņa tiesvedības un ārpustiesas procesā (I daļa)

    Katrs uzņēmums vai fiziskā persona var saskarties ar situāciju, kurā saistību neizpildes rezultātā ir izveidojies parāds. Šajā rakstā aplūkosim iespējamos tiesiskos risinājumus parāda atgūšanai, priekšnoteikumus un kārtību, lai parādu nodotu piespiedu izpildei valsts amatpersonai – Latvijas Zvērinātam tiesu izpildītajam.