Doties uz galveno

Pakošanas automāts

Cik viegli Tev izdosies atrisināt 7.-8. klases Bebr[a]s uzdevumu? Izmēģini spēkus!

Pakošana dažādās ražotnēs aizvien biežāk tiek pilnībā automatizēta. Šajā uzdevumā tiek pielietots informātikā bieži izmantots  datu struktūras princips.

Šoreiz aicinām pildīt Bebr[a]s 7.-8. klases līmeņa domāšanas uzdevumu. 

Pakošanas automāts

Pakošanas automāts ir paredzēts priekšmetu sapakošanai kastēs, un to vada ar četru pogu palīdzību.

Priekšmeti tiek padoti uz trim lentām. Ja tiek nospiesta kāda no pogām 1, 2 vai 3, tad priekšmets, kas uz attiecīgās lentas atrodas visvairāk pa kreisi, tiek iemests kastē. Savukārt, ja tiek nospiesta poga 4, tad priekšmets, kas atrodas kastes augšpusē, tiek no tās izņemts.

Piemēram, ja pēc kārtas tiek nospiestas pogas 1, 2, 4 un 3, tad no situācijas, kāda attēlota 1. attēlā, iegūstam situāciju, kāda ir 2. attēlā. 

Uzdevums

Ja sākumstāvoklī, kāds parādīts 1. attēlā, tiktu nospiestas pogas 3, 1, 1, 4, 4, 2, 3 un 4, kurš priekšmets kastē būtu otrais no augšas?

Pareizā atbilde

Paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]