Doties uz galveno

Palīdzi sagatavoties klases ekskursijai!

Vai tev izdosies atrisināt Bebr[a]s 7. klases līmeņa uzdevumu un rast labāko variantu?

Dzeltens bebr[a]s skolēnu autobuss klases ekskursijai

Katru gadu 5.-12. klašu skolēni no visas pasaules piedalās īpašā izaicinājumā – Bebr[a]s loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursā. Vai tev izdosies atrisināt 7. klases līmeņa uzdevumu un rast labāko variantu?

Klases ekskursija

Anete gatavojas divu dienu klases ekskursijai un plāno, ko likt savā mugursomā. Katras lietas izmērs ir izteikts vienībās.

Viņai jāievēro šādi nosacījumi:
• Somā ielikto vienību summai jābūt precīzi 16 – ne vairāk, ne mazāk.
• Divām no lietām, kam noteikti jābūt somā, ir zobubirste un pidžama.

Lietas, no kurām Anete var izvēlēties, un to izmērs vienībās:

7. klases loģikas uzdevums

Uzdevums

Kādas lietas Anetei jāizvēlas no zemāk piedāvātajām, lai ievērotu izvirzītos nosacījumus un somā ievietotu pēc iespējas vairāk mantu?

A. Zobubirste, peldkostīms, dvielis, bikses
B. Zobubirste, pidžama, grāmata, penālis, peldkostīms
C. Zobubirste, pidžama, dvielis, cepure
D. Zobubirste, volejbola bumba, pidžama, cepure, peldkostīms

Pareizā atbilde – paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]