Doties uz galveno

Putnu migrācija

Uzdevums 7.-8. klašu skolēniem.

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 4.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas. Vai spēsi atrisināt šo uzdevumu?

Jūrā ir trīs salas. Kontūrsalas divos dažādos punktos atrodas divi putni, kas vēlas ziemas pārlaišanai migrēt uz siltāko Saru salu – melnais gārnis un baltais ibiss.

Karte ir sadalīta kvadrātos, kur katra kvadrāta malas garums ir viena vienība.

Melnais gārnis var lidot virs jūras ar ātrumu divas vienības stundā, bet pēc četru vienību nolidošanas tam vienu stundu ir jāatpūšas uz sauszemes.

Baltais ibiss var lidot virs jūras ar ātrumu četras vienības stundā, bet pēc četru vienību nolidošanas tam divas stundas jāatpūšas uz sauszemes.

Abi putni var arī staigāt pa sauszemi ar ātrumu viena vienība stundā. Katrs putns  iepriekš redzamajā kartē var pārvietoties tikai pa kreisi/pa labi/uz augšu/uz leju – tie nevar pārvietoties pa diagonāli.

Uzdevums

Kurš putns var ātrāk pārmigrēt no Kontūrsalas uz Saru salu, un kāda ir atšķirība starp abu putnu ātrākajiem migrācijas laikiem?

Atbilžu varianti

A) Melnais gārnis var pārmigrēt vienu stundu ātrāk.
B) Baltais ibiss var pārmigrēt vienu stundu ātrāk.
C) Melnais gārnis var pārmigrēt divas stundas ātrāk.
D) Baltais ibiss var pārmigrēt divas stundas ātrāk.

Paturi peli virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par starptautisko loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursu 4.-12.klašu skolēniem- Bebr[a]s!

Uzzināt vairāk

Populārākie