Rotaslietu gatavošana

Rotaslietu gatavošanā reizēm noder zinātniska pieeja, gluži kā šajā konkursa Bebr[a]s 9.-10. klašu uzdevumā.

Sadalītā ​​kaklarota

Lindai ir kaklarota, kas sastāv no secīgām pērlītēm: pirmā no tām ir dimanta formas, tai seko kvadrāta formas, apaļa, atkal dimanta formas, atkal kvadrāta formas, atkal apaļa. Šāda secība turpinās līdz pat kaklarotas beigām (netiek apgalvots, ka kaklarota beidzas ar apaļu pērlīti).

 

 

 

Kaklarota sastāv no nepāra skaita pērlīšu.

Linda vispirms izņem vidējo pērlīti tā, lai iegūtu divas īsākas vienāda garuma kaklarotas, kurās ir nepāra skaits pērlīšu. Viņa noliek kreiso kaklarotu malā. Tad atkārto pirmo darbību vēl trīs reizes, katru reizi izņemot vidējo pērlīti un iegūstot divas īsākas vienāda garuma kaklarotas ar nepāra pērlīšu skaitu un malā atliktu kreiso no tām.

Uzdevums

Atkārtojot minēto darbību piekto reizi, Linda izņēma zilo dimanta pērlīti. Kādas pērlītes un, kādā secībā, Linda izņēma no kaklarotas pirmajās četrās reizēs?

Atbilžu​​ varianti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pareizā atbilde

Visma ir vadošais Ziemeļvalstu biznesa IT uzņēmums. Mēs piedāvājam IT risinājumus 900 000 klientiem 9 valstīs, nodarbinot vairāk nekā 8500 cilvēkus. Latvijā ar Visma vārdu darbojas 3 uzņēmumi. SIA Visma Enterprise agrāk bija pazīstama kā SIA FMS un nodarbojas ar RVS Horizon attīstīšanu un izplatīšanu, kā arī biznesa inteliģences risinājumiem. SIA Visma Consulting rada sistēmu integrācijas risinājumus un individuāli izstrādātas sistēmas. Savukārt SIA Visma Labs sniedz augstas pievienotās vērtības pakalpojumus citiem Visma grupas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs.
Connect with :