Doties uz galveno

Rotaslietu gatavošana

Rotaslietu gatavošanā reizēm noder zinātniska pieeja, gluži kā šajā konkursa Bebr[a]s 9.-10. klašu uzdevumā.

Rotaslietu gatavošanā reizēm noder zinātniska pieeja, gluži kā šajā konkursa Bebr[a]s 9.-10. klašu uzdevumā.

Sadalītā ​​kaklarota

Lindai ir kaklarota, kas sastāv no secīgām pērlītēm: pirmā no tām ir dimanta formas, tai seko kvadrāta formas, apaļa, atkal dimanta formas, atkal kvadrāta formas, atkal apaļa. Šāda secība turpinās līdz pat kaklarotas beigām (netiek apgalvots, ka kaklarota beidzas ar apaļu pērlīti).

 

 

Kaklarota sastāv no nepāra skaita pērlīšu.

Linda vispirms izņem vidējo pērlīti tā, lai iegūtu divas īsākas vienāda garuma kaklarotas, kurās ir nepāra skaits pērlīšu. Viņa noliek kreiso kaklarotu malā. Tad atkārto pirmo darbību vēl trīs reizes, katru reizi izņemot vidējo pērlīti un iegūstot divas īsākas vienāda garuma kaklarotas ar nepāra pērlīšu skaitu un malā atliktu kreiso no tām.

Uzdevums

Atkārtojot minēto darbību piekto reizi, Linda izņēma zilo dimanta pērlīti. Kādas pērlītes un, kādā secībā, Linda izņēma no kaklarotas pirmajās četrās reizēs?

Atbilžu​​ varianti

 

 

 

Pareizā atbilde

Paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]

  • Parādu piedziņa tiesvedības un ārpustiesas procesā (I daļa)

    Katrs uzņēmums vai fiziskā persona var saskarties ar situāciju, kurā saistību neizpildes rezultātā ir izveidojies parāds. Šajā rakstā aplūkosim iespējamos tiesiskos risinājumus parāda atgūšanai, priekšnoteikumus un kārtību, lai parādu nodotu piespiedu izpildei valsts amatpersonai – Latvijas Zvērinātam tiesu izpildītajam.