Doties uz galveno

Uzdevums: Failu kārtošana

Bebr[a]s uzdevums 5.-6. klašu skolēniem.

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas. Vai spēsi atrisināt šo uzdevumu?

Toms, Pēteris, Anna, Marks, Dženija un Džoanna ir draugi.

Toms glabā tekstu failus ar stāstiem par saviem piedzīvojumiem ar draugiem mapē “Mūsu-stāsti”. Katrā no stāstiem ir pieminēts viens vai vairāki draugi. Viņš vēlas salikt kopā visus failus, kuros ir pieminēta “Anna”. Šim nolūkam viņš izmantoja programmu, kas pārkopē visus failus, kuros ir pieminēta “Ann” vai “ann” (ņemot vērā, ka latviešu valodā vārda galotnes locījumos var atšķirties) jaunā mapē ar nosaukumu “Annas-stāsti”. 

Tomēr tad Toms saprata, ka šajā mapē varētu būt iekļuvuši arī faili, kuros ir pieminēta “Džoanna”. Viņš ieslēdz programmu otro reizi, no “Annas-stāsti” pārvietojot atpakaļ uz “Mūsu-stāsti” visus failus, kuros tika pieminēta “Džoanna”.

Pēc tam, kad Toms failu kārtošanu bija pabeidzis, četri no draugiem izteica šaubas par rezultāta pareizumu:

Pēteris: Ne visi stāsti par Annu atrodas mapē “Annas-stāsti”

Anna: Daži faili, kur minēta “Džoanna”, joprojām atrodas “Annas-stāsti”

Marks: Daļa stāstu var būt pazaudēti (izdzēsti)

Džoanna: Mapē “Annas-stāsti” atrodas stāsti, kuros Anna nemaz nav pieminēta.

Uzdevums

Kāds ir lielākais skaits no šiem izteikumiem, kas vienlaikus var būt patiesi?

Paturi kursoru virs Bebra attēla un
uzzini atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.