Doties uz galveno

Uzdevums: Peļu ballīte

Bebr[a]s uzdevums vecākajām klasēm.

Vai spēsi atrisināt šo uzdevumu, kuru 2019. gada Bebr[a]s konkursā risināja 11. un 12. klašu skolēni? Kā tas saistīts ar informātiku? Tas balstīts grafu teorijas principos.

Seši kaķi dodas uz peļu ballīti, lecot no salas uz salu. Kaķi var lēkt tikai uz blakus esošo salu. Viņi nevar lēkt pa diagonāli, kā arī uz vai pāri salām, kas ir zem ūdens. 

Kaķis lec ļoti ātri, tāpēc varam uzskatīt, ka laiks, kas nepieciešams lēcienam, ir nulle. Pēc lēciena kaķis ir ļoti noguris, un tam ir nepieciešama atpūta, tāpēc kaķis paliek uz salas vienu minūti un tad atkal lec uz nākamo salu, ja tā nav jau aizņemta. Citādi kaķis paliek uz tās pašas salas vēl vienu minūti. 

Kaķis var uzlēkt uz salas tikai tad, ja iepriekšējais kaķis dodas tālāk. Kaķi var sākt no jebkuras ar bultiņu norādītās salas.

Uzdevums

Cik minūtēs visi kaķi varēs nokļūt no sākumpunkta līdz galamērķim (ātrākajā variantā)?

Pareizā atbilde

Paturi kursoru virs Bebra attēla un
uzzini atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]