Doties uz galveno

Uzdevums: Runājošie mezgli

Bebr[a]s uzdevums 7.-8. klašu skolēniem.

Bebr[a]s ir informātikas un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.-12. klašu skolēniem. Tajā skolēniem ir iespēja risināt aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas informātikas vai programmēšanas zināšanas. Vai spēsi atrisināt šo uzdevumu?

Lai paziņotu karaļvalsts jaunumus, karaliene izmanto “runājošos” mezglus, kas noteiktā veidā uzsieti uz virvēm. Piemēram, zemāk redzamie mezgli nozīmē: “svinam!”.

Nozīme ir tikai virvju secībai un katrā virvē iesieto meglu skaitam. Katrā virvē var būt iesieti 0, 1, 2 vai 3 mezgli. Ir tikai 50 dažādi iespējamie karalienes paziņojumi.

Uzdevums

Kāds ir mazākais virvju skaits, kas karalienei ir nepieciešams jebkura paziņojuma attēlošanai?

Atbilžu varianti

A) 2
B) 3
C) 4
D) 5

Paturi kursoru virs Bebra attēla un
uzzini atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

HTML

Lightbox

Click me!

iFrame

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]

  • Parādu piedziņa tiesvedības un ārpustiesas procesā (I daļa)

    Katrs uzņēmums vai fiziskā persona var saskarties ar situāciju, kurā saistību neizpildes rezultātā ir izveidojies parāds. Šajā rakstā aplūkosim iespējamos tiesiskos risinājumus parāda atgūšanai, priekšnoteikumus un kārtību, lai parādu nodotu piespiedu izpildei valsts amatpersonai – Latvijas Zvērinātam tiesu izpildītajam.