Doties uz galveno

Uzdevums: Saudzēsim vidi

Holandē radīts Bebr[a]s optimizācijas uzdevums 7.-8. klašu skolēniem.

Šoreiz piedāvājam risināt Holandē radītu 7.-8. klašu Bebr[a]s uzdevumu, kurš informātikas terminos dēvējams par optimizācijas uzdevumu. Vai radīsi tam risinājumu 2 minūšu laikā?

Bebram Jānim ir jāceļo no pilsētas A uz pilsētu E caur B, C un D. Ceļojot no vienas pilsētas uz otru, viņš var izmantot vilcienu. Vilciena braukšanas ilgums ir redzams attēlā zemāk. Vilciena vietā viņš katrā pilsētā var īrēt mašīnu. Braukšanas ilgums redzams attēla augšpusē. 

Jāni uztrauc vide, tāpēc viņš vēlas ceļot ar mašīnu pēc iespējas mazāk. Tā kā viņam galapunktā E ir jāierodas 15 stundu laikā, tad viņš ir spiests vismaz daļu attāluma ceļot ar mašīnu.

Uzdevums

Kāds ir mazākais laiks, kuru Jānis var pavadīt, ceļojot ar mašīnu, lai galamērķī nonāktu laikā?

Paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Autoratlīdzības saņēmēju ienākums un tā aplikšana ar nodokļiem

    Autoratlīdzību nodokļu režīms pēdējos gados ir bijusi ļoti aktuāla tēma. Tas saistīts ar to, ka iepriekš daudzi uzņēmumi izmantoja autoratlīdzību izmaksu, kā vienu no pakalpojumu vai produktu samaksas veidu fiziskām personām. Bet, pamatojoties uz to, ka regulāri ir bijusi izplatīta negodīga prakse, tika lemts komercuzņēmumos autoratlīdzības “izņemt no aprites”. Pagaidām mēs dzīvojam, tā saucamajā, “pārejas perioda” režīmā, kad līdz 2023.gada beigām vēl drīkst izmaksāt autoratlīdzības no uzņēmumiem, ievērojot konkrētus nosacījumus.

  • Dažādi līgumi ar fiziskām personām par auto izmantošanu uzņēmuma vajadzībām

    AUTORE: Inga Pumpure Grāmatvede ar nestandarta domāšanu par standartizētām, likumdošanas regulētām normām. Mūsdienās auto nav luksusa lieta, tā ir nepieciešamība. Daudz vairāk un īsākā laikā var izdarīt, ja esi mobils –  vari pārvietoties kad un kur vēlies, neesot pakļauts sabiedriskā transporta kustību sarakstiem un maršrutiem. Turklāt tas attiecas ne tikai uz fiziskām personām, bet arī […]

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]