Doties uz galveno

Vai spēsi samontēt mikroshēmu?

Vai atradīsi pareizo risinājumu?

Mikroshēmas atrodamas teju ikvienā modernā ierīcē. To uzdevums ir nodrošināt, lai dators, telefons vai jebkura cita veida viedierīce varētu apstrādāt informāciju un veikt matemātiskās darbības.  Mikroshēmu izmēri aizvien samazinās, bet to konstrukcijas kļūst aizvien sarežgītākas. 

Šoreiz piedāvājam šo loģikas uzdevumu, kuru Bebr[a]s 2019 finālā pildīja 11.-12. klašu audzēkņi. Vai atradīsi pareizo risinājumu?

Mikroshēmas

Neliela mikroshēma sastāv no kontaktu režģa un savienotājiem. Kontakti attēloti kā punkti, bet savienotāji – kā nogriežņi. Katrs savienotājs savieno divus blakus (horizontāli vai vertikāli) esošus kontaktus. Mēs vēlamies savienot S un R, izmantojot pēc iespējas mazāk savienotāju, neizmantojot jau savienotos kontaktus.

Uzdevums

  1. Kāds ir mazākais nepieciešamais savienotāju skaits, lai savienotu S un R?
  2. Cik veidos ar šo mazāko savienotāju skaitu iespējams savienot S un R?

Pareizā atbilde – paturi pelīti virs Bebra attēla un
parādīsies informatīvais teksts ar atbildi!

Uzzini vairāk par konkursu Bebr[a]s lapā!

Atvērt Bebr[a]s lapu

Populārākie

  • Kādi personāla lietvedības dokumenti nepieciešami?

    AUTORS: Inese Sila mg.hr, LPVA valdes locekle ar praktisko pieredzi personāla vadībā un lietvedībā no 1995. gada. Personāla dokumentu pārvaldība (personāla lietvedība) ir svarīga personāla vadības sastāvdaļa, no kuras neviens darba devējs ikdienā nevar atteikties. Darbinieki ir jāpieņem darbā, jāizbeidz ar kādu darba tiesiskās attiecības, jānosaka mēnešalga, jānosūta komandējumā, jānosaka iekšējā darba kārtība, jādeleģē uzdevumi un […]